Sáčky do vysavače

Sáčky do vysavače

Sáčky do vysavače jsou jednou z nutností při používání běžných vysavačů. Samozřejmě, existuje i řada bezsáčkových vysavačů, ale rozhodně nejde o samozřejmost - sáčky prostě byly, jsou a ještě asi dlouho budou. Jaké typy se tedy nejčastěji používají?

Jednovrstvý papírový sáček - dnes už jde o relativně nepoužívaný typ sáčků, které se dříve využívaly hojněji. Dnes je tedy vidíme spíše na starších vysavačích a u vysavačů univerzálních - na mokré a suché vysávání.

Dvouvrstvý papírový sáček - je dnes nejpopulárnějším druhem sáčku. Je nejrozšířenější a používá ho většina běžných vysavačů.

Třívrstvý papírový sáček - je dalším vylepšením systému papírových sáčků. Jeho schopnost zachytit nečistoty je ještě vyšší, než u dvouvrstvého sáčku.

Sáčky z netkané textilie - použití tohoto typu sáčku má hned několik pozitivních efektů. Díky zvýšenému průchodu vzduchu přes tento sáček dochází k nárůstu sacího výkonu. Prodloužena je pak životnost vysavače. Další výhodou je nesnižování sacího výkonu při částečném zaplnění sáčku a plná využitelnost objemu sáčku - na rozdíl od sáčků papírových, do kterých se při stejném objemu vejde nečistot méně. Zvýšena je i úspěšnost zachytávání nečistot oproti tradičním papírovým sáčkům.

Novinky