Robotické vysavače test – srovnání

Robotické vysavače – srovnání

Robotické vysavače v poslední době získávají na popularitě. Už nejsou takovou raritou a důvěra v tento typ úklidu se postupně u spotřebitelů zvyšuje. Společnosti, které to s robotickými vysavači myslí vážně, už mají své produkty dostatečně propracované, aby šlo o opravdového pomocníka v domácnosti a ne jen neužitečnou raritu a atrakci, která jen překáží pod nohama.

Na českém trhu najdeme hned několik značek, které - ač nabízejí každá trochu jiné funkce a vymoženosti - splňují nároky na použitelný vysavač, který díky velké míře soběstačnosti šetří čas a síly svým majitelům.

Vysavače CleanMate existují ve třech modelech. Nejnižší z nich, QQ-1 nabízí například UV světlo pro dezinfekci podlahy, což přispívá k celkově zdravějšímu prostředí, ve kterém žijeme. Samozřejmostí je pak systém čidel, které například vysavači nedovolí spadnout ze schodů. Příjemným doplňkem, který dostaneme, je pak dálkový ovladač. Model QQ-2 je pak obdobou tohoto vysavače, ale je k němu přidána praktická dokovací stanice, takzvaná dobíjecí základna. Nejvyšším modelem je pak QQ-2L, který přidává navrch ještě praktický LCD displej.

Výhody: UV lampa, příznivá cena (5-7 tisíc korun)


Goddess

Goddess nabízí dva typy robotických vysavačů. Vyšší model, CL 390, patří mezi klasické robotické vysavače. V provozu vydrží asi hodinu a pak se musí zhruba čtyři hodiny nabíjet. Prodává se ve dvou barvách, černé a bílé. Nižší verze, CL 190, pak přichází s dvěma nepříjemnostmi - dobou nabíjení, která je až šestnáct hodin, a absentující dobíjecí základnou. Proto také nestojí ani pět tisíc korun. Goddess také uvádí hlučnost svých vysavačů pod 75 decibelů, což je trochu více, než udává konkurence.

Výhody: nic výrazného


CL 390 v akci


iClebo

iClebo se svým robotickým vysavačem Plus alfa jde cestou, která je pro robotické vysavače velmi dobrá. Za cenu, která je samozřejmě vyšší než u standardních vysavačů a pohybuje se těsně nad hranicí deseti tisíc korun, nabízí nekompromisní péči o vaše podlahy a koberce. V první řadě využívá nepřekonaný systém filtrace HEPA, který zajistí výbornou filtraci vzduchu, takže prach, alergeny a podobné nepříjemnosti se nevrátí z vysavače do místnosti. Díky své moderní li-ion baterii vydrží v provozu téměř dvě hodiny a za pouhé dvě a půl hodiny se sám v dokovací stanici dobije. iClebo také disponuje digitálním displejem, který usnadňuje manipulaci a zvyšuje přehled na tím, co iClebo vlastně dělá a jaký je jeho stav. Samozřejmostí je pak i dálkový ovladač.

Výhody: HEPA filtr, li-ion baterie, displej


iClebo v akci


iRobot

Americká společnost iRobot sídlící v Massachusetts se roboty zabývá již od roku 1990. Nešlo však původně o robotické vysavače a ani dnes nejde o jednou sféru zájmu této zajímavé společnosti. V oblasti robotických vysavačů jde zcela jistě o největšího průkopníka a nejúspěšnějšího výrobce. Modelová řada Roomba nabízí nejpokročilejší technologii a kvalitu, kterou najdete v tomto segmentu málokde. Ceny modelů začínají na osmi tisících a nejlepší z nich pak stojí čtrnáct tisíc korun. Modely se liší dodávaným příslušenstvím i funkcemi, které mají dražší modely samozřejmě pokročilejší. iRobot nabízí i model Professional, který za enormní cenu přes 22 tisíc korun nabízí to nejlepší, co iRobot v oblasti robotických vysavačů kdy vymyslel. Jde o VIP model v luxusním provedení, při jehož zakoupení máte například právo využít po roce používání servisu, kde vám zdarma vymění nahraditelné a opotřebované části. iRobot má něco i pro ty, které nebaví vytírání podlahy. Model Scooba to nejenže udělá za nás, ale také lépe, ač se to může zdát sebedivnější (nanáší totiž antibakteriální přípravek a zároveň vysává zbytky špinavé vody, které normálně necháváme uschnout na podlaze). Scooba můžeme pořídit zhruba za dvanáct tisíc korun.

Výhody: Bezkonkurenční programování, výborný servis, široká modelová řada


iRobot v akci


Robzone

Robotické vysavače Robzone můžeme rozdělit do dvou kategorií. Prckové ROBEE nabízejí pouze čtvrtlitrovou nádobu na nečistoty. Jsou dost levné, ale nejlevnější model, bez přízviska Plus, nemá ani dobíjecí základnu. ROBEE Plus už ji má, ale chybí mu vymoženosti větších příbuzných. Řada ROOMY už je o dost zajímavější. Nádoba na nečistoty je velká jeden litr a modely jsou vybaveny LED dislejem. Model Silver má pak i suchý mop na desinfekci podlahy UV lampu. Model Gold k tomu navíc přidává antistatický mop na intenzivní stírání prachu. Cena nejnižšího modelu ROBEE je necelých 6000Kč a za ROOMY GOLD dáme téměř 13 000Kč.

Výhody: nejvyšší modely mají mnoho užitečných funkcí včetně UV lampy a displeje

Novinky