Robotické vysavače

Robotické vysavače

Robotické vysavače patří v poslední době mezi oblíbená řešení pro údržbu koberců a pevných povrchů, neboť přinášejí komfort, kterého se vám s běžným vysavačem nikdy nedostane - nemusíte ho ovládat. Robotický vysavač se sám pohybuje po místnosti (po podlaze, samozřejmě) a vysává bez vašeho zásahu. Není nutné s ním jakkoliv manipulovat, čímž se liší i od toho sebelepšího běžného nebo centrálního vysavače.

Robotické vysavače jsou relativně pokročilé a rozhodně svá lákadla neomezují na vidinu ušetřené námahy a času. Jsou totiž vybaveny i systémem kartáčů, které kvalitně vymetou nečistoty a prach z míst podél stěn a rohů. Všechna vysátá špína je klasicky ukládána v plastovém zásobníku.


CL 390 v akci

Moderní robotické vysavače například nespadnou ze schodů, díky důmyslným senzorům. Pro tyto užitečné přístroje pak není ani problémem se po skončení úklidu nabít, či v případě vybití baterie v probíhajícím úklidu se nabít a pak úklid dokončit. Robotický vysavač prostě sám přijede ke své základně, ve které se nabije, a dál pokračuje ve vysávání, nebo se vypne. Potěšující je taky kvalitní ochrana před alergeny a prachem, samozřejmě u lepších a kvalitnějších modelů (například díky HEPA filtru). Samozřejmě, za komfort se platí. Ceny robotických vysavačů, o kterých má cenu uvažovat, se pohybují nad pěti tisíci korunami. Jde však o cenného pomocníka, který ušetří čas a energii na důležitější věci, než je úklid.

Novinky